hover
18 بهمن 1401 - 16:07

نسل جدید در فکر کارآفرینی و تولید ثروت است/ پوستر«زندگی آزاد» رونمایی شد

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه نسل امروزی به شدت در فکر کارآفرینی و تولید ثروت هستند، گفت: نسل جدید انبوهی از اطلاعات را به‌صورت سهل، رایگان و کنترل نشده در اختیار دارد و هر لحظه که اراده کند در کسری از ثانیه می‌تواند به اطلاعات برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی اسماعیلی مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان در آیین رونمایی از پوستر پویش «میخواهم آزاد زندگی کنم» اظهار کرد: راز یک رابطه ماندگار و جذاب برای متولیان امر تعلیم و تربیت با دانش‌آموزان و مخاطبان این است که باید راه‌های جذاب ارتباط با مخاطبان خود را پیدا کنند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مسیری مشخص‌تر و واضح‌تر از خطی نیست که با خون سرخ شهدا نشانه‌گذاری شده و نشانه‌گذاری مسیر می‌طلبد به گونه‌ای زندگی کنیم که شرمنده خون شهدا نباشیم، اظهار کرد: بحث تربیت یکی از مباحثی است که در دوره جدید مدیریتی آموزش‌ و پرورش باید پر رنگ و متعالی‌تر مطرح کنیم و به آن بپردازیم.

وی افزود: خصوصیات نسل جدید متفاوت از چند سال قبل است و راز یک رابطه ماندگار و جذاب برای متولیان امر تعلیم و تربیت با دانش‌آموزان و مخاطبان این است که متخصصان امر تعلیم و تربیت باید راه‌های جذاب ارتباط با مخاطبان خود را پیدا کنند و از جهت تئوری، اسناد و مباحث علمی کمبود نداریم و باید آن‌ها را در مرحله عملیاتی به دانش‌آموزان معرفی کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه نسل امروزی به شدت در فکر کارآفرینی و تولید ثروت هستند، افزود: نسل جدید انبوهی از اطلاعات را به‌صورت سهل، رایگان و کنترل نشده در اختیار دارد و هر لحظه که اراده کند در کسری از ثانیه می‌تواند به اطلاعات برسد و با وجود اینکه شاید عمق اطلاعات کم باشد ولی وسعت اطلاعات زیاد است.

وی افزود: همچنین نسل جدید شدیدا اهل ریسک و خطر است، شاید سال‌های قبل نوجوانان در انجام یک عملی که نتیجه آن مشخص نبود تعلل داشتند و سعی می‌کردند در انتخاب حساس باشند ولی نسل جدید ریسک‌پذیر است.

اسماعیلی با بیان اینکه نسل جدید به دنبال تجربه است و تجربه‌پذیری نسل امروز شاید فرصت کمی را برایش فراهم می‌کند که بیشتر روی نتایج حاصل از تجربه فکر کند، ادامه داد: در گذشته دنبال تجربه آنی نبودیم ولی نسل جدید خطر را می‌پذیرد و دنبال تجربه است و در یک فضای پیچیده به راحتی زندگی ‌می‌کند، البته در غلبه به پیچیدگی نیز ‌توانمندی دارد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: همچنین نسل جدید در هر لحظه که اراده کند می‌تواند به منابع اطلاعاتی دسترسی داشته باشد که دسترسی به اطلاعات توانمندی در آن‌ها ایجاد کرده به همین دلیل نسبت به نسل‌های قبل توانمندتر هستند که این توانمندی و پیچیدگی ظرفیت غلبه بر فضای پیچیده را ایجاد کرده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه توان کم نسل گذشته برای تعامل درست در فضای پیچیده نسل جدید را جلوتر برده و باید تلاش کنیم تا به آن‌ها برسیم؛ البته رسیدن به نسل جوان در فضای تعلیم و تربیت نباید موجب شود تا چارچوب‌های ارزشی و تربیتی خود را فراموش کنیم و صرفا با توجه به خصوصیات نسل جدید رفتار کنیم، گفت: نسل جدید در کنار همه خصوصیاتشان حساس و زود باور هستند و باید به آنها کمک کنیم.

وی افزود: وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت این است که در بزنگاه خطر دست مخاطب خود را بگیرد. باید در یک فضای تلفیقی و ترکیبی وارد شویم، اساس و گذشته تعلیم و تربیت خود را داشته باشیم و بر مبنای گذشته خود طرح جدیدی را با ویژگی‌هایی که می‌تواند روی نسل جدید تاثیر گذارد، ایجاد کنیم.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025243