hover
18 بهمن 1401 - 14:27

نماینده سنندج: کردستان مرکز درمان بیماری سرطان غرب کشور شود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خواستار انتخاب کردستان به عنوان مرکز درمان بیماری سرطان غرب کشور شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن فتحی در شورای اداری دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور وزیر بهداشت در سنندج  اظهار کرد: تدبیر عالمانه مقام معظم رهبری در عفو بسیاری از جوانان دستگیر شده در اغتشاشات در وحدت و یکپارچگی ملی خیلی تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خطاب به وزیر بهداشت گفت: به عنوان خادم ملت در مجلس هنگام دادن رای اعتماد به شما خواسته نمایندگان مردم کردستان در مجلس، توسعه نظام سلامت در سه حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

فتحی اضافه کرد: الان با گذشت یک سال و اندی از فعالیت شما به عنوان سکاندار وزارت بهداشت به عنوان یکی از وزارتخانه‌های مهم اتفاقات خوبی در این خصوص صورت گرفته که به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان در مجلس قدردان این زحمات هستیم.

وی گفت: از مجموعه وزارت بهداشت و درمان انتظار داریم که کردستان با توجه به زنجیره کامل تشخیص و درمان بیماری سرطان، به عنوان پایلوت غرب کشور در درمان این بیماری نقطه‌یابی و انتخاب شود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس اضافه کرد: انتخاب کردستان به عنوان پایلوت درمان بیماری سرطانی به ویژه با افتتاح ظرفیت بخش پیوند استخوان که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت می‌تواند بستر تقویت بیشتر موضوع توریسم درمانی شود.

فتحی، رونق اقتصادی و معیشتی مردم با تقویت توریسم درمانی را از برکات قابل توجه انتخاب کردستان به عنوان نقطه درمان این بیماری عنوان کرد و گفت: ما در این استان به لحاظ درمانی و بهداشتی کمبودهایی داریم که انتظار داریم با نگاه ویژه هرچه بیشتر مسئولان زمینه رفع آن فراهم شود.

وی اضافه کرد: دانشکده داروسازی از نیازهای اصلی در استان است که امیدواریم با نگاه ویژه وزارت بهداشت زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس افزود: اقدامات مثبت دولت و نظام باید بیش از پیش تبیین شود تا زمینه امیدآفرینی در جامعه فراهم شود.

فتحی در ادامه با بیان اینکه اعتبارات خوبی از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا کنون به دانشگاه علوم پزشکی اختصاص داده شده است، گفت: بدهی 900 میلیارد تومانی دانشگاه به واسطه همین اعتبارات به کمتر از 200 میلیارد تومان کاهش یافته که این مهم نویدبخش روزهای خوب‌تر در آینده و رسیدن به تراز مثبت است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس اضافه کرد: امیدواریم پرداختی کارانه و حقوق هیئت علمی و کادر سلامت به روز شود.

فتحی گفت: بیمارستان کامیاران در حالی در دولت قبل به بهره‌برداری رسید که نیمه‌تمام بود و اجرای این پروژه با بودجه‌های جاری دانشگاه ممکن نبوده و می‌طلبد به صورت ویژه به آن توجه کرد.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم این پروژه را با اعتبارات جاری جلو ببریم قطعا تکمیل و بهره‌برداری از آن 20 تا 25 سال طول می‌کشد.

انتهای پیام/2330/72

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024900