hover
18 بهمن 1401 - 22:42

فاز اول آبرسانی به شهر ماژین و ۱۸ روستای تابعه کلنگ زنی شد

ایلام-همزمان با دهه فجر، فاز اول آبرسانی به شهر ماژین و ۱۸ روستای تابعه کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر سه شنبه در ادامه سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام به شهرستان دره‌شهر و افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های دهه فجر با حضور نماینده مردم حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران، سه طرح آبرسانی، راه روستایی و درمانی در بخش ماژین دره شهر کلنگ زنی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در آیین کلنگ‌زنی پروژه راه روستایی ماژین- سرابنقل گفت: به میمنت این ایام و به پشتوانه تلاش شبانه روزی مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس، شاهد توسعه زیرساخت‌های شهرستان دره‌شهر هستیم.

وی اظهار کرد: راه روستایی ماژین به سرابنقل به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال با احداث ۲۱ پل امروز کلنگ‌زنی شد که عملیات خاکبرداری آن ۶۰ هزار مترمکعب و عملیات خاکریزی نیر ۴۴ هزار مترمکعب خواهد بود.

لازم به ذکر است، با اجرایی شدن این طرح، راه دسترسی به ماژین- آبدانان نیز ۴۵ کیلومتر کاهش می‌یابد.

فاز اول آبرسانی به شهر ماژین و ۱۸ روستای تابعه کلنگ زنی شد

همچنین در ادامه برنامه‌ها، فاز اول خط انتقال آب شهر ماژین و روستاهای تابعه شامل روستاهای «گدارنمک» و «دمرود» نیز کلنگ زنی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در مراسم گفت: این پروژه با هدف افزایش ظرفیت تأمین آب مورد نیاز شهر ماژین و ۱۸ روستای تابعه و انجام پروژه بهسازی سه دهنه چشمه و خط انتقال به طول سه هزار و ۲۰۰ متر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و با مشارکت بنیاد علوی امروز و در ایام الله دهه فجر، کلنگ زنی شد.

خانه بهداشت روستای «شوره» دره شهر کلنگ زنی شد

براساس این گزارش و در ادامه سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام به شهرستان دره‌شهر، خانه بهداشت روستای شوره بخش ماژین نیز کلنگ زنی شد.

معاون استاندار ایلام در این رابطه گفت: این پروژه با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۸۴ متر کلنگ‌زنی شد که با اتمام این پروژه، مردم سه روستای بخش ماژین از خدمات بهداشتی این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026346